mgr Bożena POLASZEK – logopeda, surdologopeda, pedagog, wykładowca akademicki

 

 

Ukończyłam studia wyższe z zakresu pedagogiki socjalnej i opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz dwuletnie Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne z Logopedii i Medialnej Emisji Głosu  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe uzyskując kwalifikację Surdologopedy. Ponadto nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w seminariach, konferencjach i warsztatach z zakresu logopedii

i pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi.

 

 


 

Moją pasją jest praca z dziećmi. Zależy mi, aby młody człowiek podczas zajęć czuł się komfortowo, a terapia była dla niego pozytywnym doznaniem, a nie tylko ciężką pracą. Praca z dziećmi jest dla mnie dużym wyzwaniem, ale jednocześnie jest bardzo inspirująca, a każdy kontakt z małym człowiekiem przysparza mi mnóstwo zadowolenia, nowej wiedzy i doświadczeń.

Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, a ich atrakcyjna forma z pewnością przyniesie wiele radości i pożytku Waszemu dziecku. Zależy mi, aby podczas zajęć Państwa Skarb czuł się komfortowo oraz, aby w niedługim czasie osiągnął sukces w terapii. Każdy sukces dziecka jest również moim sukcesem.

 

Rodzaj zajęć oraz stosowane metody dobieram indywidualnie dla każdego dziecka, uwzględniając jego charakter, indywidualne możliwości i potrzeby.

 

 

W swojej pracy wykorzystuję również:

- elementy masażu według metody dr Swietłany Masgutowej,

- Masaż Shantala,

- terapia ręki,

- posługuję się językiem migowym

 

 


Prowadzę zajęcia dla dzieci z zaburzeniami mowy oraz z opóźnionym rozwojem mowy.

Ponadto przygotowuję dzieci do podjęcia nauki w szkole, prowadzę zajęcia wspierające naukę czytania i pisania,
oraz ćwiczenia dla dzieci z ryzykiem dysleksji. Pracuję również
z dziećmi dwujęzycznymi 


 

 

Mowa w życiu człowieka
 

Funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie opiera się przede wszystkim o akt komunikacji. Umiejętność komunikowania się określają stosunki między ludźmi, które wpływają na poczucie własnej wartości. Brak tych umiejętności może prowadzić do samotności i poczucia bezsilności, niezadowolenia i rozczarowań w życiu. Jednym z podstawowych elementów komunikacji jest mowa. Większość z nas posługuje się tym narzędziem nie zdając sobie nawet sprawy jaki to istotny element naszego życia. Jedynie ludzie, którzy mają problemy z prawidłowym rozwojem tego ważnego narzędzia, rozumieją jak ważna jest mowa. Ludzie z zaburzeniami wymowy, z zaburzeniami mowy często uważani są za "gorszych", mogą być odrzucani przez środowisko a ich samoocena zazwyczaj jest zaniżona.